Vastavalt Elektroenergeetika Seltsi kutsekomisjoni kutse andmise korrale(KAK), mis on kinnitatud Energeetika, Mäe- ja Keemiatööstuse Kutsenõukogu otsusega nr 12 01.11.2018, peab kutse taotleja hindamiskomisjonile tõendama oma täiendusõpet(TP) vastavalt korra(KAK) lisale 1 „Elektriinseneride kutse taotlemise eeltingimused“.

Täiendusõppe arvestamise alused on toodud korra(KAK) lisas 2 „Inseneri täiendusõppe arvestus“. KAK arvestab kutse taotleja täiendusõppe hulka inseneri iseseisvat tööd, osalemist erinevatel täiendkoolitustel nii kuulajana kui ka esinejana. Arvestatakse osalemist rahvusvahelistel koolitustel, siseriiklikel koolitustel ja ka ettevõtte sisestel koolitustel.

Koolitusi korraldavad ülikoolid:Tallinna Tehnikaülikooli Elektroenergeetika ja mehhatroonika Instituut, Eesti Maaülikool, Tallinna Tehnikakõrgkool.

Koolitustunnistusi väljastab ka Elektroenergeetika Selts oma seminaridel osalemise eest. Samuti on võimalik osaleda erinevate seadmete maaletoojate koolitustel.

Ettevõtted korraldavad sageli sisekoolitusi, mida saab arvestada täienduskoolitustena tingimusel, et programm ja esinejad on eelnevalt Elektroenergeetika Seltsi kutsekomisjoniga kooskõlastatud.

Energeetika alaste koolitus- ja õppekavade kooskõlastamise soove võtame arutelule korralistel Kutsekomisjonidel. Selleks palume saata koolituse programm, kus on lahti kirjutatud käsitletavad teemad, lektorid ja koolituse ajaline maht kutsekomisjoni sekretärile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Koolitustel osalemist tuleb tõendada koolitaja poolt väljastatud tunnistusega, kus on märgitud teemad ja koolituse maht tundides.